English
 
به سازمان تدارکات پرشکی جمعیت هلال احمر ایران خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مصرف طولانی مدت مسکن ها منجر به کاهش شنوایی می شود

مصرف طولانی مدت مسکن ها منجر به کاهش شنوایی می شود
محققان دریافته اند طول مدت استفاده از داروهای مُسکن نظیر ایبوپروفن یا استامینوفن با افزایش ریسک کاهش شنوایی و ناشنوایی مرتبط است.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تدارکات پزشکی به نقل از خبرگزاری مهر، محققان بیمارستان زنان و بریگام آمریکا دریافته اند که بین استفاده از داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDS) یا استامینوفن با کاهش شنوایی ارتباط وجود دارد اگرچه هنوز مکانیسم دقیق این موضوع مشخص نیست.

گری کورهان، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «کاهش شنوایی تاثیر عمیقی بر کیفیت زندگی خواهد داشت. یافتن فاکتورهای پرخطر قابل اصلاح به شناسایی شیوه های کاهش این خطرات قبل از شروع کاهش شنوایی کمک کرده و روند پیشرفت این مشکل را کُند می کند.»

تیم تحقیق داده های بیش از ۵۴ هزار زن بین رده سنی ۴۸ تا ۷۳ سال را بررسی کردند. محققان اطلاعات مربوط به استفاده از استامینوفن، ایبوپروفن و آسپرین و همچنین میزان کاهش شنوایی این افراد را براساس گزارش خود افراد بررسی کردند.

محققان دریافتند مصرف طولانی مدت ایبوپروفن یا استامینوفن با ریسک بالای کاهش شنوایی مرتبط است. محققان در این مطالعه رابطه قابل توجهی بین مصرف آسپرین و کاهش شنوایی مشاهده نکردند.

به گفته محققان، در حدود ۵.۵ درصد از کاهش شنوایی در این زنان ناشی از مصرف ایبوپروفن یا استامینوفن بود.

 

روابط عمومی
۲۹ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۵
 

منوی اصلی

خانه

درباره ما

زمینه های فعالیت

واحد های سازمانی

تماس با ما

دسترسی سریع

اخبار

معرفی محصولات

 

شبکه های اجتماعی

توئیتر

فیسبوک

RSS

تماس با ما

سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر (دفتر مرکزی): تهران، خیابان آیت الله طالقانی، تقاطع سپهبد قرنی، شماره ۲۹۰
021-88803876-9
 
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان تدارکات پرشکی جمعیت هلال احمر ایران می‌باشد.